skip to Main Content

Saumalaakso Oy:n henkilöstö hoitaa julkisivutyöt ammattitaidolla

Saumalaakso Oy on perustettu vuonna 1986. Se on kunnioittettava ikä rakennusliikkeelle. Asentajina ja henkilöstönä meillä toimii alansa huiput. Kokenut henkilökuntamme on luonut meille luotettavan maineen, johon pitkäaikaiset asiakkaamme luottavat. Pidämme huolta myös henkilöstömme hyvinvoinnista. Tarjoamme työntekijöillemme laajennettua työterveyspalvelua, sekä ylimääräistä vapaa-ajan vakuutusta. Meillä on käytössä myös kulttuuri- ja liikunta setelit.

Etelä-Suomi Urakointi
Länsi-Suomi Urakointi
Pirkanmaa Urakointi
Tuotemyynti ja tekninen neuvonta
Laskutus, ostoreskontra ja henkilöstöhallinto
Kuljetukset
Toimipisteet
Hallinto

*Hinta soittaessa 0102 – alkuiseen numeroon on 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min

Tarjouslaskenta ja työnjohto Etelä-Suomen alue

Erkki Pöntiö

Projektipäällikkö – Työpäällikkö
Saneeraus ja korjauskohteiden tarjouslaskenta
010 209 7509
0400 430 348
erkki@saumalaakso.fi

Ari Simpanen

Projektipäällikkö
Uudiskohteiden tarjouslaskenta
010 209 7514
0400 406 693
ari@saumalaakso.fi

Ville Kemppainen

OPINTOVAPAALLA 1.9.2022 ->
Projektipäällikkö
Uusintasaumauskohteiden tarjouslaskenta

Kai Lahtinen

Projektipäällikkö
Uudiskohteiden tarjouslaskenta
010 209 7508
044 761 4704
kai@saumalaakso.fi

Jukka Moilanen

Projektipäällikkö
Uusintasaumauskohteiden tarjouslaskenta
010 209 7517
044 761 4712
jukka@saumalaakso.fi

Marika Määttä

Projektijohdon assistentti
Tarjouspyyntöjen vastaanotto, työmaiden tiedottaminen
010 209 7502
044 761 4710
marika@saumalaakso.fi

Tarjouslaskenta ja työnjohto Länsi-Suomen alue

Pasi Virtanen

Aluejohtaja Länsi-Suomi
Uudiskokohteiden tarjouslaskenta
010 209 7515
0400 538 446
pasi@saumalaakso.fi

Henrik Hömppi

Projektipäällikkö
Korjauskohteiden tarjouslaskenta
010 209 7505
044 761 4705
henrik@saumalaakso.fi

Mika Lemberg

Projektipäällikkö
Palokatkokohteiden tarjouslaskenta
010 209 7518
050 5909 777
mika@saumalaakso.fi

Tarjouslaskenta ja työnjohto Pirkanmaa

Esko Moilanen

Työnjohto ja tarjouslaskenta Pirkanmaa
010 209 7516
0400 850 515
esko@saumalaakso.fi

Anton Panschin

Tarjouslaskenta Pirkanmaa
010 209 7501
0400 165 579
anton@saumalaakso.fi

Tuotemyynti

Oskar Gratscheff

Myyntikoordinaattori –
Helsinki ja Turku
Tuotemyynti ja myyntilaskutus
010 209 7504
044 761 4707
oskar@saumalaakso.fi

Laskutus, ostoreskontra ja henkilöstöhallinto

Jussi Andersson

Talousjohtaja
Taloushallinto
010 209 7503
044 761 4711
jussi@saumalaakso.fi

Henna Savolainen

Henkilöstövastaava
HR
010 209 7513
044 761 4701
henna@saumalaakso.fi

Varasto ja kuljetukset

Raido Metsküla

Varasto, kuljetukset – Helsinki
010 209 7511
044 761  4702

Mikko Kärri

Varasto, kuljetukset – Turku
044 761 4709

Hallinto

Anton Panschin

Toimitusjohtaja
hallinto
010 209 7501
0400 165 579
anton@saumalaakso.fi

Boris Panschin

Hallituksen puheenjohtaja
Asiakas- ja koulutustilaisuudet
boris@saumalaakso.fi

Back To Top