skip to Main Content

Julkisivuyhdistyksen huomionosoitus saumausalan pioneerille

Kultainen pinssi saumausalan pioneerille

Boris Panschin vastaanottamassa huomionosoitusta. Kuva: Petri Annila

Saumalaakso Oy:n hallituksen puheenjohtaja ja yrityksemme perustaja Boris Panschin on palkittu julkisivuyhdistyksen 25-vuotisjuhlassa.

Huomionosoitus
Juhlapäivän iltagaalassa huomioitiin pitkäaikaisia yhdistyksen jäseniä ja toimijoita.

Kultaisen JSY-pinssi sai Boris Panschin, joka tunnetaan julkisivusaumausalan pioneerina, kehittäjänä ja edistäjänä. Hän on aina korostanut tutkimuksen ja laadukkaan rakentamisen merkitystä niin saumauksien kuin laajemmin koko julkisivualankin kannalta. Vielä eläkepäivilläänkin hän laittaa ammattitaitonsa ja tarttuvan innostuksensa peliin opettaessaan Työtehoseuran Saumauskortti-koulutuksessa, jolla varmistetaan, että alalla toimivat vanhat sekä uudet kasvot toteuttavat saumaustyönsä laadusta tinkimättä. Boris on toiminut Julkisivuyhdistyksessä laadukkaan kotimaisen työn äänekkäänä puolestapuhujana lähes koko yhdistyksen olemassaolon ajan.
Teksti Riina Takala-Karppanen

 

Back To Top